האם שימוש בגז פלפל או אקדח פלפל הוא חוקי?

חשוב להדגיש תחילה שבשונה מאקדח או סכין, גז הפלפל אינו נחשב בהגדרה ככלי נשק, ולכן לא נדרש רישיון להחזיקו במידה ומתקיימים שתי התנאים הבאים בלבד: משקל התכולה של מיכל הגז לא עולה על 30 גרם, וריכוז החומר הפעיל הוא לא יותר מ – 2%.

למרות התקנות הברורות, בארץ כמו בארץ אפשר בקלות למצוא כלים שחורגים מהתקנות ועלולים להסב נזק הרבה יותר משמעותי בעת השימוש בו, האכיפה בתחום כמעט ולא קיימת וכל אחד עושה ככול העולה על רוחו.

האם גז פלפל המגיע בצורת אקדח הוא חוקי?

כמו שבוודאי ראיתם, אנו משווקים מורשים של אקדח הפלפל ליידי ג'ין שמגיע עם אישור רשויות האכיפה ומשרד הכלכלה בארץ, אבל אין זה אומר שכלל הכלים במשווקים בארץ עומדים בכל התקנות. כיום יש מגוון  רחב של אקדחי פלפל בצבעים וגדלים שונים ובכדי להבין מה מותר ומה אסור , נחזיר אתכם מעט לאמור בפסקה הראשונה: "משקל התכולה של מיכל הגז לא עולה על 30 גרם, וריכוז החומר הפעיל הוא לא יותר מ – 2%." התקנה הזו חלה גם  על מיכל הגז שנמצאים באקדחים.

בנוגע לאקדחים שדומים מאוד בצורתם ובצבעם לאקחים אמיתים, כאן יש הפרה לפי צו הפיקוח שאוסר על מכירה והפצה של צעצועים מסוכנים כפי שניתן לראות באתר של משרד הכלכלה בלינק הבא >

אקדח גז פלפל חוקי

מה היתרונות של אקדח הליידי ג'ין שאין בשום אקדח אחר?

אקדח הליידי ג'ין הוא שיתוף פעולה ישראלי אמריקאי שמשלב בתוכו את תרסיס הפלפל של חברת SABRE RED האמריקאית שנחשב בעיני רבים לטוב בעולם, מעבר לכך האקדח שפותח כאן בארץ ומוגן פטנט, עשוי פוליקרבונט, בעל ניצרת בטיחות וטווח ירי של כ- שלושה מטרים והיחיד שמגיע עם אישור רשיות האכיפה ומשרד הכלכלה.

כתבה שפורסמה בכאן 11 על מכירת גז הפלפל