ריססו עלי גז פלפל - מה עלי לעשות?

תחילה חשוב לנפץ מיתוס קטן, אם ריססו אתכם בגז פלפל, חלב הוא ממש לא הפתרון וזאת למרות שרבים חושבים כך. ספריי פלפל מכיל חומר שומני הנדבק לעור וגורם לאי נוחות קיצונית. הנה מה שכן ניתן לעשות כדי להקל על ההשפעות:

1. סבון כלים ומים – : מתחילים בערבוב של סבון כלים פשוט עם מים בקערה, מומלץ על סבון מעל 18% חומר פעיל (רשום על האריזה). הסבון עוזר לפרק את החומר השומני הנדבק לגוף.

2. מרחו את התמיסה בעדינות – קחו מטלית נקייה או מגבת והשרו אותה במי הסבון. טפח בעדינות את הבד על האזורים הפגועים בגופכם מבלי לשפשף. היזהר לא לפזר את תרסיס הפלפל לחלקים אחרים בגוף.

3. עמדו מול מזגן או מאוורר – לאחר שמרחתם את מי הסבון, עמדו מול מזגן או מאוורר בעוצמה מרבית. זרימת האוויר שנוצרת על ידי המאוורר תעזור לנדף את חלקיקי החומר השומני מהגוף, ותספק הקלה מסוימת.

זכור, חיוני להימנע משפשוף את האזורים הפגועים, שכן הדבר עלול לגרות עוד יותר לגירוי העור. בנוסף, נסה להשאיר עיניים עצומות במהלך התהליך כדי למנוע משאריות תרסיס פלפל להיכנס לעיניך.

חשוב לציין שבארץ יש חוק שמתיר עד 2% ריכוז חומר פעיל בתרסיס הפלפל שממנו אין סכנה ממשית , אך ישנם תרסיסים מסוכנים יותר שנמצאים בשוק ונמכרים בניגוד לחוק ואלו עלולים לגרום לסכנה.

אם אינך חווה תסמינים בריאותיים חמורים או מתקשה לנשום, מומלץ לפנות לגורם רפואי לבדיקה וטיפול במידת הצורך.